Kategorier
Kultur

Utstillingen “To Live and Think Like Pigs” frem til 25. april

L’Institut français de Norvège er stolt av å støtte «To Live and Think Like Pigs», hovedutstillingen til Stavanger Secession 2026, presentert i Ølhallene (Tou Scene).

Med utgangspunkt i figuren grisen — samtidig et sansende dyr, en stigmatisert figur, en kropp formet av industrien eller et populært ikon — inviterer utstillingen til en skarp refleksjon over vår tid.

Den undersøker særlig hvordan våre samfunn projiserer sine overskudd og motsigelser på «den andre»: på kroppene, på det levende, på det vi velger å marginalisere eller gjøre usynlig.

Inspirert av skriftene til filosofen Gilles Châtelet utforsker denne utstillingen spenningene mellom modernitet, industrialisering, antropocentrisme og standardisering av livene.

En utstilling som er både urovekkende, politisk og dypt aktuell!

Velkommen til å oppleve den frem til 25. april 2026! All informasjon om programmet finner du her.